NI DA NI NE

„NI DA NI NE“

UKLJUČI SE I ODLUČI!

Pošaljite video uradak za emisiju „Ni da ni ne“ Programa za djecu i mlade Hrvatske televizije.

Prepoznajte društvene probleme i probleme vaše lokalne zajednice!

Formulirajte i iznesite svoj stav o njima u obliku video reportaže!

Podijelite probleme koji vas muče s učenicima iz ostalih dijelova Hrvatske!

Predstavite nam vašu školu!

Rok za prijavu ideja je 8. veljače 2019. godine, a za slanje gotovih radova 1. travnja 2019.
 Obavezno proučite zahtijevane tehničke karakteristike navedene u prijavnici prije nego što krenete snimati film.
KLikni na:::

Prijavnicu preuzmite OVDJE

Izjavu preuzmite OVDJE

Poziv preuzmite OVDJE

„Ni da ni ne“ je emisija debatnog tipa u kojoj srednjoškolci govore i raspravljaju o društveno značajnim temama, važnima za život mladih ljudi. Želimo vas aktivnije uključiti u kreiranje emisije. Predložite nam temu o kojoj će se raspravljati u emisiji i ilustrirajte je vlastitim video uratkom. A to je samo početak!

O čemu snimati reportažu?

„Ni da ni ne“ je platforma za raspravu o školskim, društvenim ili problemima lokalnih zajednica prikazanih kroz srednjoškolsko filmsko oko. Od vas očekujemo dva video uratka:

1. Prepoznajete li konkretan problem ili slučaj u svojoj okolini, razmislite, okupite ekipu i snimite kratku video reportažu u trajanju  do 3 minute. Upravo bi vaša reportaža mogla biti poticaj za raspravu o širim društvenim, etičkim ili političkim temama.

2. Snimite kratki video prilog u trajanju do 3 minute kojim ćete predstaviti svoju školu. Razmislite po čemu se vaša škola razlikuje od drugih, na što ste ponosni u svojoj školi i što biste željeli poboljšati u njoj.

Kakve filmove možemo snimati?

Filmski i video radovi moraju biti tematski primjereni stvaralačkim interesima učenika, pedagoški opravdani i snimljeni u skladu s tehničkim mogućnostima škole i družine te biti u žanru dokumentarne reportaže.

Gdje možemo vidjeti svoj rad?

Odabrani radovi, pristigli na natječaju, bit će prikazani u emisiji „Ni da ni ne“ kao polazište za raspravu učenika u studiju. Video prilozi o školama iz kojih nam dolaze odabrani radovi, bit će objavljeni na društvenim mrežama.

Zašto bismo se prijavili?

Mladi danas nemaju dovoljno prostora za izražavanje. Vi ste važni akteri u društvu i ovdje dobivate priliku izreći ono što vam je već dugo na pameti. Razmislite o vezi između društvenih i političkih zbivanja i vaše svakodnevice. Koje vrijednosti ili sukobi vrijednosti stoje iza pojedinih događaja ili problema u društvu? Uključite se u život svoje zajednice jer vi imate na to pravo! Razvijte svoje kritičko mišljenje, logičko rasuđivanje i toleranciju u komunikaciji s drugima. To možete učiniti jedino vježbom!

UVJETI I POSTUPAK PRIJAVE:

Svoje radove mogu poslati svi učenici bilo koje srednje škole u Hrvatskoj i/ili članovi filmskih grupa. Razmislite o čemu biste snimili video reportažu.

1. Popunite priloženu IZJAVU i POŠALJITE elektronskom poštom prijedlog teme i kratak opis problema koji želite prezentirati. (do 8. veljače 2019.)

2. SNIMITE REPORTAŽU u trajanju od tri minute o nekom problemu u vašoj lokalnoj zajednici koji ste primijetili ili vas muči.

4. SNIMITE trominutni video prilog koji PREDSTAVLJA vas i vašu školu.

5. POŠALJITE NAM GOTOVE MATERIJALE (2 filma – reportažu i predstavljanje škole) uz PRIJAVNICU na adresu. (do 1. travnja 2019.)

Video reportaže koje budu udovoljile sadržajnim i tehničkim kriterijima, bit će prikazane u emisiji „Ni da ni ne“ te će biti polazište za formuliranje teze o kojoj će onda učenici škole iz koje je pristigla reportaža raspravljati u emisiji.

KONTAKT:

Poštanska adresa:

HRT

Program za djecu i mlade

Ni da ni ne – za natječaj

Prisavlje 3

Mail: sanjamataga@gmail.com

Mobitel: 098 955 66 44

Ako imate dodatnih pitanja, slobodno nas kontaktirajte!

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 21. 1. 2019.

Kalendar šk.god. 2023./2024.

Odluka o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2023./2024.

• - Jesenski odmor za učenike počinje 30. listopada 2023. godine i traje do 1. studenoga 2023. godine, s tim da nastava počinje 2. studenoga 2023. godine.

- Prvi dio zimskoga odmora za učenike počinje 27. prosinca 2023. godine i traje do 5. siječnja 2024. godine, s tim da nastava počinje 8. siječnja 2024. godine.

- Drugi dio zimskoga odmora za učenike počinje 19. veljače 2024. godine i završava 23. veljače 2024. godine, s tim da nastava počinje 26. veljače 2024. godine.

- Proljetni odmor za učenike počinje 28. ožujka 2024. godine i završava 5. travnja 2024. godine, s tim da nastava počinje 8. travnja 2024. godine.

Izvor: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2023_05_50_833.html

Ukupno: 1192879