ONLINE NASTAVA 25-28.1.2022.

VAŽNO!

Od 25. do 28. siječnja 2022. godine (ovaj tjedan) nastava će se održavati online (model C).

POSTUPANJE S OBOLJELIMA, BLISKIM KONTAKTIMA OBOLJELIH I PREKID IZOLACIJE I KARANTENE (Verzija 18, 24.1.2022.)

"AJMO TI, JA I TI"

Želiš li muzičku priču (MJUZIKL) protiv nasilja u školi u našoj školi - GLASUJ (do 10.11.) U maloj ANKETI (desno). (treba VIŠE od 162 glasa ZA)

Najavnu špicu preslušaj OVDJE

Za više informacija - pročitaj ::

MUZIČKA PRIČA PROTIV NASILJA MEĐU MLADIMA
"AJMO TI, JA I TI"

Udruga MARATON je neprofitna organizacija koja djeluje već godinama na području glazbene edukacije.
U sklopu Maratona pokrenuta  je škola pjevanja i sviranja Studio Maraton koja je namijenjena svim nadarenim osobama koje žele krenuti ili napredovati u glazbeno scenskim područjima. Osim edukacije, koja je osmišljena kao kvalitetno provođenje slobodnog vremena djece i mladih, svojim korisnicima nudimo puno dodatnih i besplatnih sadržaja (radionice, probe - vježbaonice, nastupi, projekti....) Od ove godine uvodimo ONLINE održavanje nastave, za sve udaljene kojima je problem putovati ili koji nisu u mogućnosti dolaziti na satove. Polaznicima se pruža mogućnost  sudjelovanja i u raznim drugim sadržajima te sudjeluju u raznim vanjskih projektima, poput snimanja radijskih reklama, snimanja pratećih dionica, glazbenih nastupa itd.

Naši mentori vrhunski su stručnjaci u svom području djelovanja i aktivni izvođači na hrvatskoj glazbenoj sceni. Upisujemo polaznike svih uzrasta. Razvijamo atraktivne sadržaje, prilagođavamo se svakom te uvodimo nove zanimljivosti u rad. Naš rad i programi podržani su od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Tijekom prošle školske godine kao najveći uspjeh izdvajamo objavu cd izdanja s dječjim pjesmama Čičak Muzičak: Dugi vlak te postavljanje muzičke priče pod nazivom "Ajmo ti, ja i ti".
Premijera ove priče, čija je tematika nenasilje među mladima, održala se u lipnju 2011. ispred Hotela Kontinental u Rijeci.

Nasilje među djecom i mladima posljednjih godina postalo je sve veći i češći problem. Nasilje je to s kojim se suočavaju ne samo djeca, suočavaju se roditelji, suočavaju se nastavnici, stručnjaci različitih profila, suočava se cjelokupna zajednica. Problema nasilja među mladima prepoznala je i Vlada RH koja je iznijela program aktivnosti za prevenciju nasilja među mladima.
Razne vrste nasilja kojima smo mogli svjedočiti u posljednje vrijeme nisu iznimka, nego stvarnost, trend u Gradu Rijeci za kojeg svi volimo misliti da se u njoj takve stvari ne događaju. Jedan običan izlazak u grad, sve češće završi u novinama pod crnom kronikom. Tučnjave, premlaćivanja između mladih, unatoč pojedinim sličnim tragičnim događajima s kobnim rezultatom, ipak se nastavljaju. Nasilje je nažalost sveprisutno među mladima. Mladi su sve češće nasilni prema svojim vršnjacima. Žalosno je to što se događa i nitko ne smije samo stati i gledati kako val nasilnog ponašanja zahvaća našu djecu i mladež. Na riječkom područji dva brutalna događaja su potaknula javnost na razmišljanje o ovom problemu: bacanje mladića koji nije znao plivati u Riječinu te ubojstvo u središtu grada mladog studenta, koji nije htio pustiti nasilnike preko reda čekajući narudžbu za hamburger. Prežalosno je da situacije moraju eskalirati na takav način da bi se nešto promijenilo.
Edukacija koju provodimo putem ovog projekta ne sastoji se u održavanju konkretnih radionica primjerice na kojima se usvaja tolerancija među mladima ili gdje se navode načini nenasilnih rješavanja problema Naš način djelovanja je usmjeren ka tome da mlade ljude potičemo na toleranciju i druženje putem univerzalnog jezika i jednog od najmoćnijih medija, a to je glazba te putem pouke koju njeni stihovi sadrže i prenose.
Djelujemo na senzibilizaciji javnosti (stručnjaka, roditelja, djece i mladih) za problem nasilja među djecom i mladima te povećanje razine osvještenosti zajednice za navedenu problematiku.

Ukoliko ste zainteresirani za izvođenje ove muzičke priče kod vas, molimo rezervirajte svoj termin.
Informacije na e-mail studiomaraton@me.com ili na broj mobitela: 099 664 0002 (Sandra).

Muzička priča je namijenjena svima iznad 10 godina, a može se izvoditi u vašem prostoru.
Donosimo sa sobom svu potrebnu tehničku opremu, instrumente, mikrofone i razglasni uređaj.
Autori priče su Sandra Polić Živković i Mensur Puhovac. Glazbu je radio Olja Dešić.
Više informacija na www.studiomaraton.com i www.oljadesic.com
Vrijeme trajanja: 45 minuta.
Troškovi izvođenja iznose 3.500 kn.

Najavnu špicu za predstavu možete pogledati ovdje:

U nadi da ćemo ostvariti suradnju i prenijeti Vam dio svojih spoznaja, srdačno Vas pozdravljam!

Sandra Polić Živković
www.nemesis.hr
www.studiomaraton.com
 ♫ Studio Maraton ♫

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 28. 10. 2011.