ONLINE NASTAVA 25-28.1.2022.

VAŽNO!

Od 25. do 28. siječnja 2022. godine (ovaj tjedan) nastava će se održavati online (model C).

POSTUPANJE S OBOLJELIMA, BLISKIM KONTAKTIMA OBOLJELIH I PREKID IZOLACIJE I KARANTENE (Verzija 18, 24.1.2022.)

23. travnja Noć knjige

Obilježavanje Noći knjige 2014.

Gradska knjižnica Pula, 22. i 23. travnja 2014.

Stipe Božić i Viki Grošelj predstavili se Puljanima

Više na: http://www.gkc-pula.hr/news.php?article_id=695

Stipe Božić i Viki Grošelj predstavili se Puljanima

Alpinisti Stipe Božić i Viki Grošelj predstavili su 22. travnja 2014. u prepunoj dvorani Središnje knjižnice svoje knjige K2 – trijumf i tragedija i Velikani Himalaje.

Zanimljive priče dvojica prijatelja i penjačkih partnera upotpunila su brojnim fotografijama i isječcima videomaterijala snimljenog za vrijeme ekspedicija, a prisutni su mogli saznati o detalje o usponu na tzv. Divlju planinu, jedan od najopasnijih osamtisućnjaka. Naime, vrh K2 nalazi se u sjevernom Pakistanu i drugi je najviši vrh u svijetu nakon Mount Everesta. Smatraju ga puno težim za uspon od samog Everesta, a Božić i Grošelj zorno su prikazali zašto.

Gradska knjižnica Pula, 22. travnja 2014.  u 19. sati

Alpinistička večer uz Stipu Božića i Vikija Grošelja

Alpinistička večer uz Stipu Božića i Vikija Grošelja (govorit će o zajedničkim usponima te predstaviti knjige K2 - trijumf i tragedija i Velikani Himalaje).

Stipe Božić i Viki Grošelj gostovat će 22. travnja u 19 sati u Središnjoj knjižnici, a govorit će o zajedničkim usponima te predstaviti knjige K2 - trijumf i tragedija i Velikani Himalaje.
Gradska knjižnica i čitaonica Pula, 23. travnja od 18 do 22.30 sati
Noć knjige je manifestacija kojom se obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava da bi se afirmirala kultura čitanja, potaknuo razgovor o literaturi, podigla svijest o važnosti knjige u svakom društvu i svakom vremenu, a razna događanja organiziraju se da se oči javnosti usmjere na knjigu, u svim njezinim tradicionalnim i modernim oblicima.
Osim već tradicionalnog večernjeg programa, Noć knjige 2014. imat će i svoju matineju, program namijenjen mlađem uzrastu, koji će se odvijati tijekom prijepodnevnih i poslijepodnevnih sati.
Organizatori Noći knjige su Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Knjižnice grada Zagreba, Udruga za zaštitu prava nakladnika – ZANA, Knjižni blok – Inicijativa za knjigu te portal za knjigu i kulturu Moderna vremena Info, a program podupire i Odjel za UNESCO pri Ministarstvu kulture RH.

Noć knjige u Sveučilišnoj knjižnici u Puli, 23.travnja 2014.

• Lea Jurčić - Somnium, izložba fotografija // (23.4. - 23.5.2014.)

“Od samog nastajanja fotografije kao umjetničkog medija autoportret je postao nezaobilazan izražaj svakog fotografa kopirajući ’stare’ portretiste iz slikarstva. Mlada autorica Lea Jurčić se predstavlja serijom autoportreta u kojima upotrebom tehnike fotomontaže prikazuje sebe kao zaštitnicu, kao prijatelja, ili najvećeg neprijatelja…”  Đani Celija.

• Noć otvorenih vrata // (23.4., 18 - 20 sati)

Sveučilišna knjižnica otvara vrata svojih vrijednih zbirki i drugog fundusa. Odgovaramo na sva pitanja, vodimo kroz zgradu, pričamo o vrijednim izdanjima, pretražujemo baze podataka – prema želji naših posjetitelja.

• Kulisa vijesti: predavanje Krešimira Mišaka // (23.4., 20 - 22 sata)

Susret će biti povod za predstavljanje dviju knjiga ovoga provokativnog autora:Sve piše u Novinama i Dečki, odjebite u skokovima. Obje se knjige bave strategijama manipulacije ljudima, odnosno stvaranjem uvjeta za njihovo mentalno potčinjavanje. Što se krije iza vijesti koje nekritički prihvaćamo i na koji se način odvijaju programiranje percepcije i centralizacija moći, teme su koje već jako dugo zaokupljaju Mišakovu pozornost. Dođite, pitajte, raspravljajte, promišljajte!
Moderatorarica susreta - Sonja Brhanić

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 22. 4. 2014.