ABCD radionica.

Asset Based Community Development – ABCD radionica.

Teme radionice:

Jaz između zajednice i institucija. Kako ga premostiti?
Što imamo? - Samoprocjena naših vještina, strasti i talenata
Što želimo? - Što nas motivira da budemo aktivni građani?
Udruživanje i djelovanje - Što je to što samo zajednice mogu učiniti, bolje nego bilo tko drugi?
Mehanizmi suradnje, uzajamne podrške i timskog rada
Kako izgraditi zajednicu dijeljenja, suradnje i inventivnosti
Kako ostvariti ono što želimo – ABCD principi i kako početi
ABCD u dobrim primjerima
Community building / vještine izgradnje zajednice

Radionica je besplatna.

Na radionicu se možete prijaviti do 5.ožujka.

Prijavnicu preuzmite OVDJE

Ispunjenu prijavnicu pošaljite na:

surojc.danijela@gmail.com

Gradska radionica – Otvorena platforma Rojc

Izvor: http://bit.ly/1RzsLh8

Klikni na:::

Kada bismo prepoznali vlastite vrijednosti i snage, što bismo sve mogli učiniti? Kada bismo prepoznali vrijednosti i snage drugih u našem okruženju, što bismo sve mogli učiniti zajedno? Asset Based Community Development ili ABCD je metoda koja lokalne potencijale uzima kao primarne blokove izgradnje održivih zajednica; polazeći od postojećih snaga, gradi snažnije i održivije društvo.

O ovoj inovativnoj metodi možete naučiti na dvodnevnoj radionici koju organiziramo u Društvenom centru Rojc u Puli 8. i 9. ožujka od 9:30 do 17:00 sati. Radionicu vodi ko-direktor ABCD instituta Martin Simon.

Martin Simon je društveni inovator, aktivist i pisac. Međunarodno je priznati pionir u razvoju ko-produkcije kao inovativnog modela u pružanju javnih usluga. Suosnivač je i dugogodišnji direktor Time Banks United Kingdom. Posebno je angažiran u području razvoja participativnog sudjelovanja, suradnje i društvene pravde, te se primarno bavi proučavanjem načina na koje ljudi mogu utjecati na društvene promjene.

Teme radionice:

Jaz između zajednice i institucija. Kako ga premostiti?
Što imamo? - Samoprocjena naših vještina, strasti i talenata
Što želimo? - Što nas motivira da budemo aktivni građani?
Mehanizmi suradnje, uzajamne podrške i timskog rada
Kako izgraditi zajednicu dijeljenja, suradnje i inventivnosti
Kako ostvariti ono što želimo – ABCD principi i kako početi
ABCD u dobrim primjerima
Community building / vještine izgradnje zajednice

Radionica je besplatna.

Na radionicu se možete prijaviti do 5.ožujka.

Prijavnicu možete preuzeti ovdje.

Ispunjenu prijavnicu pošaljite na: surojc.danijela@gmail.com

Gradska radionica – Otvorena platforma Rojc

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 2. 3. 2016.