Sajam stipendija i visokog obrazovanja, Zg i Ri

13. Sajam stipendija i visokog obrazovanja

Institut za razvoj obrazovanja organizira

13. po redu Sajam stipendija i visokog obrazovanja

koji će se održati

u utorak, 17. listopada 2017. godine, u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu od 10 do 18 sati i

u srijedu, 19. listopada 2017. godine na Sveučilištu u Rijeci od 10 do 16 sati.

Zemlja partner ovogodišnjeg Sajma je Austrija.

ročitajte više, kliknite na:::

Na Sajmu će se predstaviti stipendije i drugi oblici financijske potpore, studijski programi i šira obrazovna ponuda dostupna hrvatskim građanima za visoko obrazovanje u Hrvatskoj i inozemstvu. Posjetitelji Sajma moći će na jednom mjestu pronaći sve informacije i usluge ključne za uspješnu prijavu na stipendije i obrazovne programe u Hrvatskoj i inozemstvu.

Ono što Sajam stipendija i visokog obrazovanja čini jedinstvenim njegova je duga tradicija i poseban naglasak na promociji stipendija putem kojih doprinosi širenju pristupa visokom obrazovanju. Institut za razvoj obrazovanja (IRO) kao organizator Sajma zalaže se za pravedno i dostupno visoko obrazovanje osiguravanjem jednakih mogućnosti u obrazovanju svima u skladu sa sposobnostima i u svojem je radu posebno usmjeren na podzastupljene i ranjive društvene skupine u ostvarivanju njihovih obrazovnih ciljeva. Upravo s tim ciljem pokrenut je i Sajam stipendija i visokog obrazovanja, kao jedinstven nacionalni događaj neprofitnog karaktera.

Na ovogodišnjem će Sajmu biti predstavljeno više od 14 000 dostupnih stipendija za studiranje u Hrvatskoj i inozemstvu koje dodjeljuju različite institucije. Najveći dio novih stipendija, njih čak 7 600, odnosi se na stipendije Ministarstva znanosti i obrazovanja, koje će iste predstaviti na Sajmu. Ministarstvo znanosti i obrazovanja osiguralo je 4 600 dodatnih socijalno-ekonomskih stipendija godišnje i po prvi put najmanje 3000 STEM stipendija godišnje za studij u Hrvatskoj. S ponosom se najavljuje i Zemlja partner 13. Sajma stipendija i visokog obrazovanja, Austrija, zemlja s kojom IRO ima dugogodišnju, uspješnu i kvalitetnu međunarodnu suradnju u području visokog obrazovanja. Prema podacima UNESCO-a iz 2016., Austrija je treća najpoželjnija destinacija za studij za hrvatske studente. Stoga se ne sumnja kako će ovogodišnja Zemlja partner biti vrlo zanimljiva i privlačna posjetiteljima Sajma, sa svojih čak 18 izlagačkih institucija.

Na Sajmu će svoje stipendije i programe stipendiranja predstaviti i izlagači poput veleposlanstva i inozemnih kulturnih centara, nevladinih udruga, zaklada i tvrtki. Sudjelovat će više od 60 izlagača iz Hrvatske i čak 13 zemalja Europe, Sjeverne Amerike i Azije: Austrija, SAD, Njemačka, Francuska, Japan, Kanada, Italija, Norveška, Danska, Nizozemska, Slovenija, Švicarska te Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske.

***

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) utemeljen je 1999. godine kao neprofitna organizacija predana razvoju, zagovaranju i provedbi politika visokog obrazovanja u Hrvatskoj. IRO se već osamnaest godina sustavno bavi visokim obrazovanjem, posebice u područjima financiranja visokog obrazovanja, jednakosti pristupa visokom obrazovanju, razvoja nacionalnog kvalifikacijskog okvira, osiguravanja i unapređivanja kvalitete u visokom obrazovanju te akademske mobilnosti.

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 22. 9. 2017.