U Puli otvoren Institut Puškin

Danas (23. 10) je svečano otvoren Centar ruskoga jezika i kulture “Institut Puškin” na Filozofskom fakultetu u Puli.

Na  Filozofskom fakultetu u Puli održano je svečano otvaranje Centra ruskoga jezika i kulture „Institut Puškin“.

Otvaranju Centra „Institut Puškin“ obogaćeno je izložbom fotografija „Ruski trenuci“, a od 23. do 25. listopada bit će organizirani Dani ruskoga jezika i kulture.

Danas je svečano otvoren Centar ruskoga jezika i kulture “Institut Puškin” na Filozofskom fakultetu u Puli.

Prisutne je dočekala  predsjednica Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti; voditeljica Centra Institut Puškin Irena Mikulaco. Naglasila je važnost ovog dana, ovog događaja, koji predstavlja bogatstvo za jedan grad i koji je nakon dugo truda kolega, profesora, raznih institucija i studenata zaživio.

Svečanosti u ime Grada Pule prisustvovao je zamjenika gradonačelnika Robert Cvek koji se obratio prisutnima s nekoliko riječi.

„Pozdravljam sve prijatelje, kolege i zaljubljenike u ruski jezik i kulturu u gradonačelnikovo ime i svoje osobno. Čast mi je bit na otvorenju Insituta koji obogaćuje našu regiju i naš grad“ kazao je Cvek.

Naglasio je kako je Pula multikulturan grad, te kako je ponosan na svaki napredak koji vidi, a ponosi se jako što  je Ruska federacija prepoznala baš Pulu kao tržište za suradnju.

„Siguran sam da će naši studenti to znati iskoristiti i da ćemo grad obogatiti za još jedan jezik,studij ali i kojeg posjetitelja više.“ dodao je zamjenik gradonačelnika Robert Cvek.

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 25. 10. 2017.