2013-09-05 18:03:30

Dnevnik Anne Frank

Život djevojčice čiji je dnevnik preveden na 67 jezika i prodan u više od 30 milijuna primjeraka imat će priliku upoznati posjetitelji iz gotovo cijele Hrvatske.

Jedna od neobičnijih izložbi koja će se uskoro pojaviti u Hrvatskoj posvećena je jednom od najvećih simbola borbe protiv antisemitizma - Anne Frank**

Klikni na opširnije i saznaj više...

Život djevojčice čiji je dnevnik preveden na 67 jezika i prodan u više od 30 milijuna primjeraka imat će priliku upoznati posjetitelji iz gotovo cijele Hrvatske.

Jedna od neobičnijih izložbi koja će se uskoro pojaviti u Hrvatskoj posvećena je jednom od najvećih simbola borbe protiv antisemitizma - Anne Frank.

Izložba ''Anne Frank – povijest za sadašnjost'' prvo je gostovanje izložbe u Hrvatskoj, čime se naša zemlja pridružuje više od 40 drugih zemalja čitavoga svijeta koje su imale priliku ugostiti ovu izložbu na svojim jezicima.

Izložbu prate paneli izrađeni posebno za hrvatsku publiku, a osim Zagreba, o Anne Frank posjetitelji će se moći informirati i u Splitu, Osijeku i Rijeci. Otvorenje je 20. rujna na zagrebačkom filozofskom fakultetu.

"Anne Frank — povijest za sadašnjost" izložba je koja mijenja gradove, lokaciju, redoslijed, vodiče i shvaćanje mladih i starih o tome što rat čini djeci-žrtvama rata. Kroz 36 panela, upoznat će posjetitelje s pričom o Anne Frank. Život djevojčice čiji je dnevnik preveden na 67 jezika i prodan u više od 30 milijuna primjeraka imat će priliku upoznati posjetitelji iz gotovo cijele Hrvatske. Da je dnevnik Anne jedno od najvažnijih svjedočanstava o holokaustu govori i izjava John F. Kennedyja - "od mnoštva onih koji su kroz povijest dizali svoj glas za ljudsko dostojanstvo u doba velike patnje i gubitka, nijedan glas nije prodorniji od glasa Anne Frank".

Umjesto skupih izložaka, poluraspadnutih pisama, staklenih vitrina i čuvara, Hrvatska edukacijska i razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja u suradnji s kućom Anne Frank iz Amsterdama postavljaju izložbu komponiranu od teksta i slika, namijenjenu svim uzrastima, kroz koju vode za to posebno obučeni učenici-vodiči. Ovaj interaktivan pristup izložbi i način na koji se pristupa nekim od najvažnijih lekcija holokausta već su isprobani u 40 različitih zemalja diljem svijeta, a za hrvatsku izložbu napravljeni su i posebni paneli. Hrvatski dio izložbe bavi se lokalnim stradanjima kako tijekom Drugog svjetskog rata tako i u novijoj povijesti te posjetiteljima približava lokalnu problematiku ljudskih prava.

 


Ekonomska škola Pula