Izlet u Zagreb

Učenici  4. b i 4.c razreda su se 22. ožujka uputili u glavni grad naše države - Zagreb. Prvo što su posjetili je bila Hrvatska narodna banka. Učenici su bili podijeljeni u dvije grupe gdje su u prostorijama HNB-a slušali predavanja o financijskoj pismenosti, o uvođenju eura u Republiku Hrvatsku te o samoj povijesti zgrade. Nakon toga je slijedio kratki odmor u centru grada Zagreba. Iduća stvar na rasporedu bio je posjet Markovom trgu te zgradi Hrvatskog sabora. U saboru su imali prilike razgledati prostorije u kojima zastupnici provode najviše vremena. Nakon kratkog obilaska zgrade imali su priliku prisustvovati raspravi u sabornici. Pružila im se mogućost uživo vidjeti kako se razvija rasprava među zastupnicima te kakav oni imaju odnos prema svome radu. Potpredsjednik sabora Reiner nam je uputio pozdrav dobrodošlice u ime cijelo Hrvatskog sabora. Nakon svih „ozbiljnijih“ tema u danu koje su dosada imali, učenici su se uputili u Muzej prekinutih veza gdje su mogli vidjeti osobne predmete koje su ljudi donirali iz cijelog svijeta u svrhu da ovjekovječe svoje tužne ljubavne priče. Nakon zanimljivog i obrazovnog dijela jednodnevnog izleta slijedio je manje ozbiljniji dio puta odnosno posjet Arena centru. Učenici su se vratili u Pulu u kasnim večernjim satima ispunjeni novim znanjem i novim životnim iskustvom.

Gorica Karlović i Anđela Knapić, 4.b

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 26. 3. 2018.

Ukupno: 1192665