Zeleni pjat

Zelena Istra poziva na sudjelovanje u projektu ZELENI PJAT.

Poziv i uvjete pročitajte u dopisu (preuzmite OVDJE) ili kliknite na:::

Gajeva 3, 52100 Pula

Telefon/faks: 052 506 065

e-mail: udruga-zelena-istra@pu.t-com.hr

url: www.zelena-istra.hr

RAVNATELJIMA PULSKIH SREDNJIH ŠKOLA

Poštovani ravnatelji,

u nastavku teksta možete pročitati kratak opis aktivnosti u kojoj bismo voljeli da sudjeluje i vaša škola i koja će pridonijeti uspješnoj realizaciji projekta ISTARSKI ZELENI PJAT 2 koji provodimo na području grada Pule i Istarske županije, a koji financiraju Ministarstvo zdravlja RH i Upravni odjela za zdravstvo i socijalnu skrb IŽ.

Partneri projekta: Zavod za javno zdravstvo Istarske županije, Strukovna škola Pula i Medicinska škola Pula

Stručni suradnici projekta: Volonterski centar Istra, Etnografski muzej Istre,

Provoditelj projekta: udruga Zelena Istra

DETALAJN OPIS PROJEKTA

OPĆI CILJ: Pridonijeti poboljšanju kulture življenja i unapređenju zdravlja općenito među djecom i mladima.

SPECIFIČNI CILJEVI:

1. Educirati djecu i mlade o prednostima zdrave i uravnotežene prehrane i važnosti bavljenja tjelesnim aktivnostima.
  2. Prikupiti i obraditi podatke o općem zdravstvenom stanju i načinima prehrane kod djece i mladih u Istarskoj županiji
  3. Osvijestiti i educirati javnost o problemu pretilosti i poremećajima u prehrani te nužnosti uvođenja promjena u način prehrane kod djece i mladih.

Istarski zeleni pjat 2 je odgojno-obrazovni projekt o važnosti zdrave prehrane te unapređenja kulture življenja i zdravlja općenito među djecom i mladima.

Budući da su direktni korisnici projekta učenici pulskih srednjih škola Istarski zeleni pjat 2 započeo je u rujnu mjesecu 2014.  i završiti u rujnu mjesecu 2015. godine.

Dakle, direktnu skupinu korisnika čine učenici pulskih srednjih škola koji će biti educirani o zdravoj i uravnoteženoj prehrani, važnosti bavljenja tjelovježbom, problemu pretilosti i poremećajim u prehrani, kao što su bulimija i anoreksija.

Edukacije su zamišljene na način da prvo od strane Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije (ZZJZIŽ) i Volonterskog centra Istra educirana 2 razreda medicinske škole (ukupno 54 učenika), smjer opća medicina i fizioterapeuti te 1 razred (ukupno 23 učenika) Strukovne škole Pula, smjer nutricionist.

Educirane učenike potom smo podijelili u timove od po 5 učenika koji bi trebali nastaviti s edukacijom učenika ostalih srednjih u Puli. - UKUPNO ĆE BITI ODRŽANO 20 EDUKATIVNIH RADIONICA

Tijekom edukacije učenika u pulskim srednjim školama, učenici općeg medicinskog smjera i nutricionisti, uz nadzor svojih učitelja/mentora, napravit će i opći pregled zdravstvenog stanja sudionika na edukacijama na način da će im biti mjeren krvni tlak, razina šećera u krvi, mjerenja tjelesna težina i visina iz čega će tablično izračunavati ITM (indeks tjelesne mase) i kalipersko mjerenje potkožnog masnog tkiva.

Sukladno navedenom, molimo vas da nam pomognete na način:

1. Da nam unutar vaših škola omogućite održavanje po 2 edukativne radionice (ukoliko smatrate da bi vam bio potreban veći broj radionica, svakako nam to napomenite.)

BROJ UČENIKA NA SVAKOJ RADIONICI – min. 30 – max. 50 učenika – dob učenika nije strog određena

TRAJANJE RADIONICA – 2 školska sata

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 9. 2. 2015.

Ukupno: 1192682