IZJAVA O PRISTUPAČNOSTI

Ekonomska škola Pula nastoji svoju internetsku stranicu http://ss-ekonomska-pu.skole.hr/ učiniti pristupačnom u skladu sa Zakonom o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (Narodne novine 17/19) od 23. rujna 2019., kojim se u nacionalno zakonodavstvo preuzima Direktiva (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora.

Ova izjava o pristupačnosti primjenjuje se na internetske stranice domene http://ss-ekonomska-pu.skole.hr/ .

STATUS USKLAĐENOSTI

Internetske stranice domene http://ss-ekonomska-pu.skole.hr/ u većoj mjeri su usklađene sa Zakonom o pristupačnosti internetskih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora te Smjernicama CARNet-a za osiguravanje digitalne pristupačnosti koje su pregledane i odobrene od nacionalnih krovnih udruga osoba s invaliditetom.

Neusklađenosti su navedene u nastavku.

NEPRISTUPAČAN SADRŽAJ

Sadržaj naveden u nastavku nepristupačan je u pogledu općih zahtjeva za osiguranje pristupačnosti zbog sljedećih razloga:

• Pojedine .pdf datoteke sadržane u objavama nisu u cijelosti nastale izvozom iz izvorišne datoteke, već skeniranjem tiskanih dokumenata, odnosno nisu pristupačne jer nisu prikladno pripremljene za čitače ekrana
  • Neke ikone i poveznice ne pružaju informaciju o sadržaju na koji vode, nemaju pridružen naziv
  • Pojedine poveznice se ne otvaraju u istome prozoru
  • Pojedine slike, grafovi i dijagrami nemaju prikladan opis
  • Dio poveznica nije podcrtan, odnosno ne sadrži prikladne tekstualne opise.

PODIZANJE RAZINE PRISTUPAČNOSTI

Ekonomska škola Pula će kontinuirano provoditi korektivne mjere za poboljšanje pristupačnosti dijela nepristupačnog sadržaja s ciljem potpune prilagodbe svojeg internetskog sadržaja.

PRIPREMA IZJAVE O PRISTUPAČNOSTI

Ova Izjava pripremljena je dana 16.4.2021. godine, sukladno Predlošku izjave o pristupačnosti koji je u skladu s Direktivom (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora, a utvrđen je Provedbenom odlukom komisije EU 2018/1523 11. listopada 2018.

Za pripremu ove Izjave korištena je metoda samoprocjene u obliku testiranja pristupačnosti te korištenjem alata WAVE Web Accessibility Evaluation Tool.

Trenutna prosječna Web Accessibility ocjena (https://www.webaccessibility.com/) iznosi 90% (na dan 7.12.2021.).

POVRATNE INFORMACIJE I PODACI ZA KONTAKT

U slučaju da korisnik treba informacije koje su na mrežnim stranicama Ekonomske škole Pula http://ss-ekonomska-pu.skole.hr/ objavljene u nepristupačnom obliku ili je primijetio neusklađenosti koje nisu obuhvaćene opisom iz stavke Nepristupačan sadržaj, korisnik se može javiti:

• putem e-pošte na adresu ekonomska-skola-pula@pu.t-com.hr

ili

• poštom na adresu: Ekonomska škola Pula, Kovačićeva 3, 52100 Pula

POSTUPAK PRAĆENJA PROVEDBE PROPISA

Tijelo nadležno za praćenje usklađenosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora sa zahtjevima pristupačnosti i nadzor nad provedbom Zakona o pristupačnosti je Povjerenik za informiranje Republike Hrvatske.

U slučaju nezadovoljavajućih odgovora na obavijest ili zahtjev za povratne informacije o pristupačnosti ovih mrežnih stranica, korisnici se mogu obratiti Povjereniku za informiranje putem elektroničke pošte: pristupacnost@pristupinfo.hr

DODATNI SAVJET:

Također, svim korisnicima koji koriste operacijski sustav Windows (minimalno Windows 7), preporučujemo korištenje značajke Pristupačnost (Accessibility) koja je sastavni dio operacijskog sustava Windows.

Odaberite tipku Start, zatim Postavke  > Olakšani pristup/ Accessibility >

Neke od značajka pristupačnosti koje pruža operacijski sustav Windows (ovisno o verziji koja se koristi)

• povećalo,
  • visoki kontrast,