Natjecanje učenika

Učenici Ekonomske škola Pula postigli odlične rezultate na natjecanju Turistički laboratorij

Učenici Ekonomske škole Pule postigli su odlične rezultate na edukativnom natjecanju „Turistički laboratorij“. Turistički laboratorij je koncept edukativnog natjecanja učenika srednjih škola koje omogućuje učenicima da kroz timski rad probude svoju kreativnost koja će im pomoći prilikom kreiranja vlastite poduzetničke ideje. Cilj je razviti poduzetnički duh i kreativnost kod mladih, te poticati poduzetništvo kroz samozapošljavanje i jačanje kompetencija.

Finale natjecanja održano je ovog petka na Fakultetu ekonomije i turizma Dr. Mijo Mirković. Prije same razrade ideje učenici su sudjelovali na edukacijama o turizmu i pisanju poslovnih planova  Učenici su morali razraditi poduzetničku ideju uz prethodno utvrđivanje kriterija izvedivosti i isplativost.

Iz Ekonomske škole Pula sudjelovala su 3 tima. Prvo je mjesto osvojio tim AQUAPLACE koji su činili učenici 3.a razreda: Lean Maretić, Mihaela Medak, Niko Miljanić i Daniel Smoković pod mentorstvom nastavnice Mateje David. Drugo je mjesto pripalo timu ISTRIANA koji su činili učenici 3.b razreda: Anthea Greblo-Stari, Toni Grbin, Antonija Bilić i Mateo Marić pod mentorstvom nastavnice Marie Pokrajac. Četvrto je mjesto na natjecanju osvojio tim LAMBIK, također učenici 3.b razreda: Nora Ahmeti, Arben Tanushaj, Klara Pavlović i Leonarda Lleshaj pod mentorstvom nastavnice Marie Pokrajac.

Od mobilnih kućica na vodi, aplikacije za turiste pa do tematskog restorana, učenici su pokazali svoju kreativnost, ali i stručnost i temeljitost prilikom izrade poslovnog plana. Najbolje plasirani učenici osvojili su vrijedne nagrade.

Ovo je edukativno natjecanje održano u sklopu provedbe projekta„KLIK Pula - Centar za Kompetentno cjeloživotno razvijanje Inovativnih znanja i vještina u sektoru ugostiteljstva i turizma Pula“ čiji je nositelj Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula (ŠTUT), a Sveučilište Juraja Dobrile u Puli jedan od partnera.

Uključivanjem u ovakve projekte, Ekonomska škola Pula svojim učenicima pruža mogućnost da uz teorijsko znanje usvoje i praktično iskustvo koja će im pomoći u daljnjem obrazovanju i razvoju karijere.

objavio: Iva Crnobori   datum: 15. 6. 2022.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 1194888