Izrada obrasca

Dan kravate 18. listopada 2007

Naši učenici sudjelovali su u obilježavanju Međunarodnog dana kravate 18. listopada čije je obilježavanje potaknula Academia Cravatica.
Inicijativu obilježavanja Dana kravate održava se pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske Stjepana Mesića uz podršku Premijera dr. Ive Sanadera.

Više o tome u nastavku, ako kliknete na

Academia Cravatica utemeljena je 1997. godine s misijom promicanja kravate kao dijela hrvatske, europske i svjetske kulturne baštine te posebnog medija komunikacije. Kravata je jedini hrvatski simbol unierzalno poznat i cijenjen, a istodobno prepoznatljiv i priznat kao hrvatski simbol. Hrvatsko podrijetlo kravate, utemeljeno na povijesnim, etnološkim i lingvističkim činjenicama, potvrđuju svjetske enciklopedije i drugi znanstveni izvori. S druge strane, brojni projekti ustanove Academia Cravatica u zadnjih deset godina promovirali su Hrvatsku - domovinu kravate u svjetskim razmjerima. Primjerice, instalacija Kravata oko Arene u Puli, 18. listopada 2003. godine izvedena je kao vrhunski svjetski spektakl koji je putem svjetskih televizija vidjelo više od milijardu ljudi. Ocijenjeno je kako je to bila dosad najambicionzija promidžba hrvatskoga identiteta u svijetu. Tom instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu simbolički je povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima.

U obilježavanju Dana kravatu su nosili i vezali na bistu Nikole Tesle i Mate Balote, pratili vitešku borbu, nastup glazbene škole i sudjelovali na susretu generacija te bili gosti na domjenku u Gradskoj palači sudjelovali su učenici:

Juraj Popović, Elis Smoljan, Ema Šikoronja, Mauricio Ušić, Marina Banković, Ela Kupres Đorđević, Ivana Ljutić, Amida Nesimi, Ivona Vareško, Gorana Pranjić, Lara Čudić, Tajana Ganić, Anja Ilijašević, Lara Karlović, Dinko Milohanić, Nensi Veljanovski, Aleksandar Medić, Toni Puljek, Mauro Čude, Dinko Gavrić

Očekujemo prilog u školskim novinama o tome događaju!

objavio: Sonja Bulešić Milić   datum: 23. 10. 2007.